Reklama

Reklama

Koronawirus. Ile przypadków odnotowano w sobotę?

Tylko w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. To dotychczas największy dzienny przyrost liczby zakażonych. Łącznie w całym kraju stwierdzono koronawirusa SARS-Cov-2 u 103 osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą: pięciu osób z woj. mazowieckiego, jednej z woj. wielkopolskiego, ośmiu z woj. lubelskiego i dziesięciu z województwa łódzkiego, dwóch osób z woj. pomorskiego, jednej z woj. opolskiego, dwóch osób z woj. świętokrzyskiego, jednej z woj. podkarpackiego oraz pięciu z woj. dolnośląskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się obecnie do 103, w tym trzy zmarły.

12 marca zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu, 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę 14 marca zmarł 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie.

Reklama

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Stan zagrożenia epidemicznego

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. 

Transport cargo działa. Towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary - zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy