Reklama

Reklama

Koronawirus. Grupa Lotos zbuduje szpital tymczasowy na Pomorzu

Grupa Lotos przy współpracy z rządem wybuduje szpital tymczasowy na Pomorzu. W planach jest zorganizowanie do 400 łóżek dla chorych na COVID-19 - poinformowało biuro prasowe spółki.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w piątek 30 listopada, że sześć spółek Skarbu Państwa m.in. Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP, zostało zobowiązanych przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych.

"Grupa Lotos przy współpracy z rządem wybuduje szpital tymczasowy na Pomorzu. Wstępnie w planach jest zorganizowanie do 400 łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem. W spółce powołano specjalny zespół, który w uzgodnieniu z wojewodą oraz wybranym szpitalem patronackim ustala szczegóły tej inwestycji" - przekazało w niedzielę 1 listopada biuro prasowe GL.

Reklama

Spółka podkreśliła, że o dalszych etapach tego przedsięwzięcia będzie informować na bieżąco. "Pierwszym z nich będzie wybór lokalizacji placówki" - wyjaśniono.

Grupa Lotos podkreśliła, że budowa szpitala tymczasowego to kolejny element wsparcia ze strony spółki w sprawie walki z koronawirusem. Do tej spory koncern przekazał na ten cel ponad 8 mln zł.

Co najmniej 3 tys. dodatkowych łóżek

Dworczyk tłumaczył w piątek, że spółki Skarbu Państwa będą podpisywały umowy na refinansowanie kosztów budowy szpitali z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Dodał, że łącznie będzie to co najmniej trzy tysiące dodatkowych łóżek.

Zaznaczył, że jest to sześć spółek, m.in. Orlen, Lotos KGHM, PKO BP, "które mają w jak najszybszym czasie - te decyzje są z rygorem natychmiastowej wykonalności - przygotować kolejne łóżka w szpitalach tymczasowych".

"W służbie zdrowia są jeszcze wolne łóżka, ale są one nierównomiernie rozłożone. Są miejsca powiaty, gdzie tych wolnych łóżek jeszcze trochę jest. Natomiast w dużych aglomeracjach jest to już poważny problem" - mówił szef KPRM, uzasadniając potrzebę budowy kolejnych szpitali tymczasowych.

Reklama

Reklama

Reklama