Reklama

Reklama

Koronawirus. Dwa główne ogniska zakażeń w Poznaniu

Do 21 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Koronawirusa wykryto również w drugim ognisku w mieście - wśród ośmiu pracowników firmy K.R.U.K. Technika i Energia.

O ognisku koronawirusa w poznańskim Centrum Medycznym HCP sanepid poinformował w środę 2 września. Wówczas zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 14 osób, u sześciu z personelu placówki i u ośmiorga pacjentów. Z powodu zakażeń w placówce zamknięto oddział kardiologiczny "B".

W piątek podano, że liczba zakażonych koronawirusem, związanych z ogniskiem w szpitalu, wzrosła do 21 osób.

"Mamy potwierdzone wyniki zakażenia SARS-CoV-2 u 21 osób, u 12 pacjentów i u dziewięciu osób z personelu. Kwarantanną objęto dotychczas 35 osób" - powiedziała.

Drugie ognisko

Kolejnym ogniskiem zakażeń w mieście jest firma K.R.U.K. Technika i Energia, w której do tej pory potwierdzono zakażenie u ośmiu pracowników. 

Zakłady firmy zlokalizowane są przy ulicach Gdyńskiej i Syreniej, zaś biuro zarządu przy ulicy Wilczak w Poznaniu.

Reklama

W piątek poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pracowników zakładu Amazon. "W tej chwili, przy jednym potwierdzonym przypadku, nie mówimy jeszcze o ognisku. Sprawdzamy, zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijać" - wskazała w komunikacie rzeczniczka prasowa powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej Cyryla Staszewska.

Według ostatnich danych w Wielkopolsce zanotowano łącznie 5923 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1657 to przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 228 osób. Wyzdrowiało 4038 chorych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy