Reklama

Reklama

Koronawirus. Do Polski przyleciała kolejna partia szczepionek

W poniedziałek rano do Polski przyleciała kolejna partia szczepionek przeciw COVID-19 - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Z kolei szef KPRM Michal Dworczyk przekazał, że do kraju dotarło 360 tys. dawek. Z lotniska trafią do magazynu ARM w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

- Szczepionki przyleciały do Polski o 6.40 - powiedział prezes.

Dodał, że w ciągu pół godziny-godziny wyjadą z warszawskiego lotniska do magazynu ARM.

- Tam szczepionki będą czekały na dostawy do hurtowni farmaceutycznych, a później do szpitali - mówił.

W niedzielę szef ARM poinformował, że dostawa kolejnej puli szczepionek z magazynów do szpitali będzie realizowana w poniedziałek od wczesnych godzin rannych do południa. Wskazał, że tego dnia do szpitali zostanie przewiezione około 150 tys. dawek szczepionek.

Podał też, że szczepionki, które zostaną w poniedziałek przewiezione z magazynów do szpitali, będą częściowo "pożyczone" z puli przeznaczonej dla osób, które przyjęły już tydzień temu pierwszą dawkę, a kolejną powinny przyjąć za ok. dwa tygodnie.

Reklama

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy