Reklama

Reklama

Koronawirus. Coraz więcej policyjnych kontroli

Od kilku tygodni zwiększa się liczba policyjnych kontroli dot. przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Od poniedziałku do środy funkcjonariusze przeprowadzili średnio ponad 27 tys. kontroli dziennie.

Rząd nie wprowadza nowych obostrzeń, ale zapowiada, że służby, m.in. policja i sanepid, będą weryfikować przestrzeganie już obowiązujących restrykcji. 

Coraz więcej policyjnych kontroli

Policja sprawdza m.in. maseczki w centrach handlowych, a także obowiązek kwarantanny. 

ZOBACZ TAKŻE: Krótsza kwarantanna i darmowe testy w aptekach. Lista zmian

Od poniedziałku do środy funkcjonariusze przeprowadzali średnio ponad 27 tys. kontroli w ciągu doby, czyli o blisko cztery tysiące więcej, niż w ubiegłym tygodniu. W dniach 3-9 stycznia liczba policyjnych kontroli wyniosła średnio 21 254. 

Reklama

Policja podkreśla, że skończył się czas upomnień. Jednocześnie ci, którzy stanowczo sprzeciwiają się zakrywaniu ust i nosa kpią, że kary, które otrzymują, nie robią na nich wrażenia. - Bo kogo przerazi mandat na 20 zł? - ironizują. Interia sprawdziła, jaki sens mają tak symboliczne kary.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy