Reklama

Reklama

Koronawirus. Co z kliniką psychiatrii dziecięcej WUM? Rzecznik wyjaśnia

Nigdy nie było planów, aby łóżka w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeznaczyć na hospitalizację dorosłych pacjentów z COVID-19 - poinformowała we wtorek (3 listopada) rzeczniczka uczelni Marta Wojtach. Podała, że klinika funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

- Oczekujemy na decyzję Wojewody Mazowieckiego dotyczącą przekształcenia Kliniki w oddział covidowy dla dziecięcych pacjentów psychiatrycznych. W chwili publikacji tej informacji taka decyzja nie zapadła - poinformowała rzeczniczka WUM w stanowisku opublikowanym na stronie internetowej uczelni.

W Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego hospitalizowanych jest aktualnie 20 dzieci.

Wojtach przekazała, że jeszcze w marcu bieżącego roku, na podstawie decyzji Wojewody Mazowieckiego, Klinika ta została odziałem covidowym, w którym hospitalizowane były ze wskazań specjalistycznych dzieci zakażone koronawirusem.

Reklama

- Zespół Kliniki jest zatem doświadczony w zakresie opieki nad dziećmi wymagającymi opieki zarówno psychiatrycznej, jak i tej związanej z zakażeniem koronawirusem - wskazała.

"Takich planów nie było"

Zaznaczyła, że nigdy nie było planów, aby łóżka w tej Klinice przeznaczyć na hospitalizację dorosłych pacjentów z COVID-19.

- W chwili obecnej Klinika funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Oczekujemy na decyzję Wojewody Mazowieckiego dotyczącą przekształcenia Kliniki w oddział covidowy dla dziecięcych pacjentów psychiatrycznych. W chwili publikacji tej informacji taka decyzja nie zapadła - poinformowała.

Rzeczniczka podkreśla, że kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oferują najwyższy standard leczenia, a troska o pacjentów jest nadrzędnym celem tych placówek. - Pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM są i będą zawsze otaczani szczególną opieką - zapewniła.

W mediach społecznościowych pojawiła się w ostatnich dniach informacja, że dzieci z oddziału klinicznego psychiatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM mają zostać wypisane, by zwolnić łóżka na potrzeby pacjentów z COVID-19.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy