Reklama

Reklama

Kolejnych 13 ofiar koronawirusa w Polsce. Kim są?

Ministerstwo Zdrowia podało w wielkanocny poniedziałek najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Odnotowanych zostało 260 kolejnych przypadków zakażenia i 13 ofiar śmiertelnych.

Resort zdrowia przekazał, że w ciągu ostatniej doby zmarło 13 kolejnych osób zakażonych koronawirusem: sześciu mężczyzn i siedem kobiet. Osoby zmarłe były w wieku od 62 do 98 lat. Większość miała choroby współistniejące.

Kim są ofiary śmiertelne?

Pięć przypadków śmiertelnych odnotowano w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej. Z powodu COVID-19 zmarli tam: 89-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 79-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 76-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 98-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego oraz 72-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego.

Reklama

W Małopolsce z powodu zakażenia koronawirusem zmarła 62-letnia kobieta z Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim. Pacjentka miała choroby współistniejące.

Na Śląsku z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, które były pacjentami szpitala w Raciborzu. To 72-letnia kobieta z Sosnowca, 73-letni mężczyzna z Bytomia i 76-letni mężczyzna z Gliwic.

Z kolei na Dolnym Śląsku zmarła jedna osoba hospitalizowana z powodu COVID-19. To 97-letnia kobieta, pacjentka szpitala w Jeleniej Górze.

Na Podkarpaciu w ciągu ostatniej doby odnotowano dwie ofiary śmiertelne koronawirusa. To 78-letni mężczyzna i 76-letni mężczyzna. Obaj byli pacjentami jednoimiennego szpitala w Łańcucie.

W Warszawie zmarła z kolei 84-letnia kobieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL