Reklama

Reklama

Kolęda w Archidiecezji Krakowskiej. Zalecenia dla księży

Wizyty duszpasterskie, popularnie zwane kolędą, lepiej przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii - zalecił w piątek 4 listopada we wskazaniach dla kapłanów kanclerz krakowskiej kurii ks. Grzegorz Kotala.

Jak zastrzeżono, na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami w domach z zachowaniem norm sanitarnych.

W opublikowanym na stronie archidiecezji komunikacie podkreślono, że w oczekiwaniu na możliwość odwiedzenia domu przez kapłana w przyszłości, w kościele można organizować przeznaczone dla każdego z rejonów parafii i zachęcać wiernych do wspólnej "Modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny" zgodnie z materiałami, które po zamówieniu przez proboszcza zostaną przesłane do parafii.

Reklama

Wyraźnie zaznaczono, że nie zaleca się organizowania opłatkowych spotkań różnych grup i wspólnot parafialnych.

Kościół katolicki w Polsce za czas odwiedzin duszpasterskich przyjął okres po Świętach Bożego Narodzenia. Podstawowym celem kolędy jest wspólna modlitwa kapłana z parafianami, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Ponadto, jest to okazja do bliższego poznania się, rozmowy, zacieśnienie więzi pomiędzy księdzem i wiernymi.

Reklama

Reklama

Reklama