Reklama

Reklama

Kolęda odwołana. Abp Gądecki zdecydował

Metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że w archidiecezji poznańskiej nie będzie w przyszłym roku wizyt kolędowych. Zaapelował również, w związku z dniem Wszystkich Świętych, o rozłożenie odwiedzin grobów na dłuższy czas i nieorganizowanie na cmentarzach nabożeństw z licznym udziałem wiernych.

Arcybiskup Gądecki sam przebywa na kwarantannie po tym, jak okazało się, że koronawirusa stwierdzono u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, biskupa Artura Mizińskiego, z którym miał kontakt.

Reklama

W wydanym dekrecie metropolita poznański zaapelował też, aby przed uroczystością Wszystkich Świętych rozłożyć odwiedziny grobów na dłuższy czas i nie organizować na cmentarzach nabożeństw z licznym udziałem wiernych. 

"Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno" - czytamy w dekrecie metropolity. 

Arcybiskup Gądecki przypomniał, że udzielił dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji i tym, które czują wielką obawę przed zakażeniem. Udzielił także ogólnej dyspensy od tego obowiązku osobom żyjącym w czerwonych strefach epidemiologicznych. 

Metropolita poznański przypomniał o konieczności dezynfekcji rąk i używaniu maseczek podczas liturgii, także przez koncelebransów, a także o należytym zabezpieczeniu konfesjonałów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy