Reklama

Reklama

Kłótnia podczas konferencji. TVP Info wyłączyła kamery

TVP Info, w przeciwieństwie do TVN24 i Polsat News, po konferencji wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego nie pokazywała na żywo jego kłótni z politykami Platformy Obywatelskiej – podaje serwis Press.

W środę (20 maja) tuż po godzinie 11. zakończyła się konferencja wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, którą transmitowały TVP Info, TVN 24 i Polsat News. Do powracającego do budynku Ministerstwa Zdrowia wiceszefa resortu podeszli posłowie Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. 

Politycy następnie wrócili przed kamery. Transmisję sprzed budynku Ministerstwa Zdrowia Polsat News nadawał cały czas, wznowił ją TVN24, ale TVP Info już nie. W tym czasie między Cieszyńskim a Nitrasem i Kierwińskim doszło do kłótni.

"TVP Info transmitowała konferencję wiceministra w całości. Kiedy ją zakończył, zakończyła się również transmisja w TVP Info" - powiedział "Presserwisowi" Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jak dodał, pytania posła Nitrasa i posła Kierwińskiego były zadawane już po zakończeniu konferencji.

Reklama

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Burza na konferencji. Wiceminister zdrowia ujawnił korespondencję z posłem PO

Reporter kontra Neumann

Konferencję prasową w sprawie treści SMS-a do ministra Cieszyńskiego zwołał w środę także Sławomir Neumann. Pod jej koniec doszło do ostrej polemiki między politykiem, a reporterem TVP Info Miłoszem Kłeczkiem.

Poseł Platformy odmówił nazwania go dziennikarzem. Powiedział, że woli mówić: "proszę pana". W ramach riposty Kłeczek kilkakrotnie zwrócił się do Neumanna "panie polityku".

Reporter, nawiązując też do wydarzeń przed gmachem MZ, zapytał też posła, czy "nowym standardem" Platformy Obywatelskiej będzie teraz "przeszkadzanie" w konferencjach innych partii. "Przeszkadzanie w konferencji, pan się doskonale na tym zna, jest pan ekspertem, to nie są standardy, które będziemy wprowadzać i nie wprowadzamy takich standardów" - odpowiedział Neumann.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy