Reklama

Reklama

Kielce. Nie żyje lekarz zakażony koronawirusem

Zmarł prof. Wojciech Rokita, kielecki lekarz, ceniony specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Był zakażony koronawirusem, ale jego śmierć nie była związana z infekcją. Prof. Rokita nie miał kontaktu z pacjentkami po zakażeniu, był w dobrym stanie.

- Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zakażony koronawirusem w naszym szpitalu. Przyczyna śmierci nie miała związku z COVID-19. Odszedł nasz kolega, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęliśmy tę informację. Był to wspaniały człowiek i wszystkich nas to bardzo dotknęło - powiedział podczas konferencji prasowej Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala.  

Według mediów  zaraził się koronawirusem podczas zagranicznego urlopu, po powrocie nie miał kontaktu z pacjentkami. Nie podano oficjalnej przyczyny jego śmierci. Miał 54 lata.

Reklama

Prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki. Był też wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Ostatnio tę funkcję ponownie objął na początku 2020 r.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy