Reklama

Reklama

Kiedy powrót dzieci klas I-III do szkół? Przemysław Czarnek komentuje

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek liczy, że od poniedziałku uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkół. Decyzje w sprawie obostrzeń, w tym także szkół, prawdopodobnie zostaną przekazane w środę.

Reklama

Szef resortu edukacji pytany był we wtorek w TVP Info o termin możliwego powrotu najmłodszy uczniów do nauczania stacjonarnego.

Reklama

- Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma, oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze prof. Horbana, mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III,  przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkoły - powiedział Czarnek.

Pytany, czy ministerstwo rozważa powtarzanie przez dzieci roku szkolnego, bo taki pomysł pojawił się np. we Włoszech, szef resortu edukacji oświadczył, że nie jest to brane pod uwagę.

- Nie ma takiej opcji, żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok - zaznaczył.

Programy wspomagające po pandemii

Czarnek zapowiedział, że będą wprowadzane programy wspomagające, na które przeznaczono już 250 mln zł. 

- Będą to głównie programy wspomagające w zakresie merytorycznym, dodatkowe zajęcia, żeby można było nadrabiać zaległości, które powstają - wyjaśnił.

Zdalne nauczanie

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje