Reklama

Reklama

Kiedy powrót do szkół uczniów zdających egzaminy?

​Powrót ósmoklasistów i maturzystów do szkół w marcu jest możliwy, ale na pewno nie na początku miesiąca - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski pytany na antenie radia Zet, czy w marcu uczniowie, a przynajmniej ósmoklasiści lub maturzyści wrócą do nauczania stacjonarnego. - Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może, bo zadajemy sobie pytanie, gdzie będzie szczyt tej trzeciej fali - powiedział.

Reklama

Wcześniej przedstawiciele rządu mówili, że dzieci ze starszych klas mogłyby wrócić do szkół może nawet na początku marca, "może tydzień wcześniej".

- Możemy kreślić czarne scenariusze, ale są też scenariusze bardziej optymistyczne, które mówią, że szczyty tej trzeciej fali będą na średniotygodniowym poziomie zachorowań rzędu 10 tysięcy, co wydaje się, że nie jest problemem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - dodał minister.

Przypomniał, że "medycy i grupa 0 w przeważającej części jest już zaszczepiona". - Więc to nie jest sytuacja porównywalna z listopadem, kiedy nie było zaszczepionych medyków, kiedy mieliśmy bardziej zjadliwą mutację wirusa, kiedy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, bo nie mieliśmy też tylu ludzi uodpornionych na koronawirusa ze względu na przejście choroby - ocenił Niedzielski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje