Reklama

Reklama

Kiedy koniec restrykcji? Jacek Sasin o "odmrażaniu gospodarki"

"Nie można przedłużać restrykcji w nieskończoność" - przyznał w Polsat News wicepremier Jacek Sasin. "O szczegółach 'odmrażania gospodarki' będziemy informować jeszcze przed końcem tego tygodnia" - dodał.

Sasin podkreślił w Polsat News, że intencją rządu jest nie tylko "odmrażanie gospodarki", ale też "odmrażanie codziennego życia". 

Wicepremier zaznaczył, że wciąż konieczne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dlatego od czwartku wprowadzony zostanie nakaz zasłaniania ust i nosa. Dodał, że ten tydzień "będzie decydujący", a następnie rząd poinformuje, które restrykcje zostaną poluzowane.

Reklama

"To może dotyczyć korzystania z terenów zielonych, lasów, może dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych np. odzieżowych oraz punktów usługowych. Nie można przedłużać tych restrykcji w nieskończoność" - powiedział Sasin.

Wybory

Wicepremier pytany był również o nadchodzące wybory prezydenckie.

"Mamy dziś już w obowiązującym prawie przepisy mówiące o konieczności przygotowania się do korespondencyjnego głosowania ogromnej rzeszy Polaków, bo seniorów powyżej 60. roku życia. To ok. 10 mln osób w Polsce. Czy się będziemy przygotowywać do 10 mln wyborców, czy do 30 mln wyborców, to tak naprawdę to jest tylko kwestia różnicy skali" - powiedział.

"Przepisy, które przyjęliśmy w sprawie wyborów korespondencyjnych zapewniają tajność i bezpieczeństwo głosowania" - dodał Sasin.

Więcej w Polsat News.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy