Reklama

Reklama

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister zabrał głos

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował w poniedziałek (4 maja), że decyzja w sprawie powrotu do zajęć opiekuńczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej zapadnie w drugiej połowie miesiąca. W najbliższą środę zajęcia opiekuńcze wznowią żłobki i przedszkola.

"To jest jeden z wariantów, które bierzemy pod uwagę, także i teraz w kontekście otwarcia przedszkoli. Zastanawialiśmy się nad uczniami klas młodszych, klas 1-3. Na razie takiej decyzji jeszcze nie podjęliśmy, ale być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie i możliwości opieki także w klasach młodszych" - powiedział szef MEN na antenie Programu 1. Polskiego Radia.

"To także będzie dosyć skomplikowane pod względem organizacyjnym, bo będzie trzeba stworzyć mniejsze grupy, podobnie jak jest to w przedszkolach. Ale można powiedzieć, że te samorządy, które zdecydują się otworzyć przedszkola, będą miały pewne doświadczenie organizacyjne i potem ewentualnie będzie im łatwiej otworzyć klasy 1-3" - zaznaczył.

Reklama

Decyzja pod koniec maja

Piontkowski poinformował, że decyzję w tej sprawie zostanie podjęta pod koniec maja, gdy będzie więcej danych na temat sytuacji epidemicznej. 

"Widać na szczęście, że ta sytuacja chyba się trochę stabilizuje, nie widać wzrostu zarażeń każdego dnia, liczba chorych też jest niewielka, szpitale nie są przepełnione. Polska na tle innych krajów europejskich - jak widać - ma zdecydowanie mniejszy zakres epidemii" - ocenił. 

Jak mówił szef MEN, jest to możliwe dzięki dyscyplinie osób, które przestrzegają zakazów i nakazów oraz wczesnej decyzji władz o ich wprowadzeniu. "Dzięki temu wydaje się dzisiaj, że za dwa, trzy tygodnie, będziemy mogli podjąć także decyzję, aby uruchomić opiekę w kolejnej grupie wiekowej. Decyzję ostateczną podejmiemy w drugiej połowie maja" - powtórzył.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, szkoły pozostają zamknięte do 24 maja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje