Reklama

Reklama

KGP: Kolejne 299 naruszeń zasad kwarantanny

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 44 tys. osób poddanych kwarantannie - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. W 299 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania.

W ocenie Ciarki, Polacy generalnie podchodzą bardzo odpowiedzialnie do nałożonych restrykcji. Policjant podziękował za odpowiedzialność, podkreślając jednak, że "w stosunku do łamiących określone restrykcje będą wyciągane surowe konsekwencje, bez żadnej taryfy ulgowej".

Poinformował, że ostatniej doby przeprowadzono kontrole 44 tys. osób przebywających na przymusowej kwarantannie. W 299 przypadkach stwierdzono uchybienia. Podkreślił, że wdrożono już czynności mające na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej osoby naruszające rygory określone przymusową kwarantanną.

Reklama

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Nakłada się ją na 14 dni. W czasie kwarantanny nie wolno opuszczać wybranego miejsca. Należy unikać spotykania się z innymi osobami, a jeśli to niemożliwe - zachować bezpieczny odstęp wynoszący ok. 2 m. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat w wysokości 5 tys. zł.

Ministerstwo Zdrowia w piątek podało, że liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wynosi 378. Sześć z tych osób zmarło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne