Reklama

Reklama

Kępno: Pracownicy fabryki mebli z koronawirusem. Nowe ognisko w Polsce

84 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w środę (20 maja) w Wielkopolsce. To druga, zaraz po Śląsku, najwyższa liczba pozytywnych wyników testów w naszym kraju.

Jak informuje RMF FM, wszystkie 84 osoby z Wielkopolski z pozytywnym wynikiem testów na COVID-19 to pracownicy jednej firmy - fabryki mebli pod Kępnem na południu regionu.

78 przypadków spośród tej grupy to mieszkańcy powiatu kępińskiego w wieku od 21 do 59 lat. Większość z nich nie wykazuje objawów silnej infekcji. Wszyscy przebywają w izolacji domowej.

Łącznie w zakładzie potwierdzono już 119 pozytywnych przypadków. W czwartek (21 maja) służby sanitarne planują przebadać kolejne 520 zatrudnionych tam osób.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował na konferencji prasowej, że jest to nowe ognisko koronawirusa w Polsce.

Reklama

Gmina zamknęła wszystkie przedszkola

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 już we wtorek (19 maja) zamknięto w Kępnie osiem przedszkoli. Burmistrz miasta Piotr Psikus wydał oficjalne rozporządzenie w tej sprawie. 

Do odwołania nieczynnych będzie pięć przedszkoli i trzy oddziały przedszkolne działające przy szkołach w mieście.

Jak poinformował burmistrz, decyzję wydał na wniosek dyrektorów przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych. "Musimy kierować się rozsądkiem i robić wszystko, by ograniczać zagrożenie" - powiedział.

Do tej pory w całej Wielkopolsce odnotowano 1 899 przypadków COVID-19, z czego 141 osób zmarło, a 795 wyzdrowiało.

Mateusz Chłystun

Zobacz na RMF24.pl

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy