Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński nie zaszczepił się jeszcze przeciw COVID-19

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zaszczepił się przeciw COVID-19 - przyznał w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jak dodał, Kaczyński nie ma jeszcze terminu szczepienia.

- Jeszcze pan prezes czeka na swoją kolej, która, mam nadzieję, przyjdzie w ramach Narodowego Programu Szczepień i zgodnie z harmonogramem tych szczepień - mówił Sobolewski w telewizji wPolsce.pl, pytany, czy szef PiS zapisał się już na szczepienie.

Reklama

- Pan prezes nie ma terminu (szczepienia - red.) i nie brał udziału w szczepieniu - dodał.

Na uwagę, że Kaczyński, który ma 71 lat, kwalifikuje się do pierwszej grupy osób szczepionych ze względu na wiek, Sobolewski odparł: "Wszystko w swoim czasie". - Są osoby w tej chwili, które są w pierwszej kolejności szczepione - wskazał.

Szczepienia w Polsce

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku. 25 stycznia ruszyły szczepienia populacyjne - po grupie zero, w której byli m.in. medycy, szczepionkę otrzymują osoby z grupy pierwszej, na początek seniorzy 70 plus.

Łącznie do końca I kwartału ma być zaszczepionych około trzy mln osób. Do tej pory zaszczepiono 1 342 435 osób. Drugą dawkę przyjęło blisko 290 tys. pacjentów.

Ładowanie...
Ładowanie...
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje