Reklama

Reklama

Jan Krzysztof Ardanowski do nauczycieli: Popracujcie u rolników

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski był w Popołudniowej rozmowie w RMF FM pytany o testy na koronawirusa dla pracowników sezonowych i o to, dlaczego na takie bezpłatne badania nie mogą liczyć nauczyciele.

"Jest wprowadzona kategoria pomocnika rolnika i rolnicy płacą za tych pracowników składkę wypadkowo-chorobową. Ci ludzie są w polskich systemie zabezpieczania społecznego i przebywając w Polsce mogą mieć te testy opłacone przez NFZ" - mówił minister.

Dodał, że państwo jest gotowe wykonać test "każdemu ubezpieczonemu". Nie wie jednak, ile dokładniej osób przyjedzie. "W ciągu całego poprzedniego roku było to 68 tys. osób" - mówił.

Na uwagę Marcina Zaborskiego z RMF FM, że na bezpłatne testy na koronawirusa nie mogą liczyć nauczyciele, Ardanowski powiedział, że "pracownicy sezonowi przyjeżdżają też po to, by nauczyciele mieli co jeść", bo część zbiorów w Polsce jest uzależniona od siły roboczej.

Reklama

"Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników" - dodał.

Więcej: RMF24.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy