Reklama

Reklama

Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem. Grzegorz Furgo: Poddamy się procedurom sanepidu

"Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu" - poinformował w niedzielę (2 sierpnia) dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo. "Poddamy się wszystkim procedurom, które obowiązują" - zaznaczył.

W sobotę (1 sierpnia) senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

"Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych, których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał, proszę, by sam zrobił test" - napisał wieczorem na Twitterze senator.

Co z najbliższym posiedzeniem Senatu?

Furgo przekazał, że procedury postępowania na najbliższe posiedzenie Senatu przygotowuje szef Kancelarii Senatu w porozumieniu z marszałkiem Senatu.

"Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim, która musi trafić do sanepidu. Poddamy się wszystkim procedurom, jakie obowiązują" - podkreślił dyrektor CIS.

Reklama

Poinformował, że Centrum Informacyjne Senatu do środy będzie pracowało zdalnie. "Czekamy na decyzje sanepidu" - dodał.

Najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest w dniach 4-7 sierpnia.

Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 548 osób, a w ciągu doby zmarło 10 osób. W sumie odnotowano prawie 46,9 tys. zakażeń. 

W sobotę MZ informowało o największej dotychczas liczbie potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu doby - wyniosła ona 658.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama