Reklama

Reklama

Jak znosimy pandemię? Prawie połowa Polaków ma dość

​46 proc. Polaków ciężko znosi pandemię, obostrzenia, kolejne lockdowny i ma już tego dość - wynika z sondażu Kantar. Pandemię gorzej znoszą kobiety niż mężczyźni.

Dla 42 proc. badanych ten okres również jest trudny, ale dają sobie radę. Natomiast co dziewiąty respondent (11 proc.) zdążył przyzwyczaić się do otaczającej rzeczywistości w związku z czym ocenia stosunkowo dobrze swoje samopoczucie - wynika z sondażu.

"Nikt jednak nie czuje się obecnie lepiej niż przed pandemią. 1 proc. respondentów nie był w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie" - wskazano.

Pandemię gorzej znoszą kobiety

Badania pokazują, że dość pandemii mają częściej kobiety (48 proc.), badani w wieku 35-44 lat (53 proc.), zamieszkujący miasta powyżej 500 tys. mieszkańców (54 proc.), niezainteresowani polityką (57 proc.) oraz zwolennicy Ruchu Polska 2050 (55 proc.).

Reklama

Kto daje radę?

W przypadku respondentów zmagających się z obecną sytuacją, ale dających radę, przeważają osoby w wieku 65 i więcej lat (54 proc.), bardzo zainteresowani polityką (47 proc.) oraz zainteresowani (46 proc.), wyborcy Koalicji Polskiej (57 proc.).

Osoby przyzwyczajone do pandemii to głównie mężczyźni (14 proc.), zamieszkujący w miastach 20-100 tys. mieszkańców (14 proc.) oraz osoby sympatyzujące z Prawiem i Sprawiedliwością (15 proc.).

Sondaż Kantar został przeprowadzony techniką wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 9-14 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Ładowanie...

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama