Reklama

Reklama

Jadwiga Emilewicz z synami na obozie narciarskim. W PiS podjęto decyzję

Posłanka PiS Jadwiga Emilewicz nie zostanie ukarana przez władze partii za złamanie obowiązujących obostrzeń. - Emilewicz popełniła duży błąd i za niego przeprosiła - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do wywiadu Emilewicz dla Interii.

Sobolewski w czwartek rano w radiu Wnet pytany był, czy klub PiS wyciągnie konsekwencje wobec byłej wicepremier w związku ze złamaniem przez nią obowiązujących obostrzeń.

Reklama

Polityk PiS odparł, że Emilewicz popełniła "duży błąd pod kątem tego, że złamała obostrzenia". - Przeprosiła za to i tej kwestii, w tej chwili, z tego co wiem, to władze klubu nie przewidują dalszych działań - dodał. Zwrócił uwagę, że Emilewicz nie należy do partii Prawo i Sprawiedliwość.

W styczniu serwis TVN24 podał, że trzech synów Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

Była wicepremier zapewniła wówczas w oświadczeniu, że w żaden sposób nie naruszyła rządowych wytycznych i rozporządzenia o zamknięciu stoków, a jej synowie trenują narciarstwo alpejskie, posiadają licencje narciarskie i przebywali w Suchem na szkoleniu przygotowującym do zawodów.

We wtorek w rozmowie z portalem Interia Emilewicz powiedziała:

- Popełniłam błąd i bardzo za to przepraszam. Politykom wolno mniej, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Nie powinnam była jechać. Z pokorą przyjmuję krytykę internautów, mediów, klubowych kolegów i opozycji. To, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca - powiedziała posłanka.

- Niestety, mama wygrała we mnie z posłanką - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne