Reklama

Reklama

Izolacja po COVID-19. Ministerstwo Zdrowia chce zmienić przepisy

Będą zmiany w zasadach izolacji chorych, którzy przeszli COVID-19? Takie plany ma Ministerstwo Zdrowia. Według nowych wytycznych zakończenie izolacji miałoby nastąpić m.in. po 24 godzinach bez gorączki, bez używania leków przeciwgorączkowych i z poprawą kliniczną, jednak nie wcześniej niż po dziesięciu dniach od wystąpienia objawów - w przypadku pacjenta z objawami klinicznymi.

Ministerstwo skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia w tej sprawie.

W uzasadnieniu projektu podano, że konieczność zmiany rozporządzenia, w zakresie okresów zakończenia izolacji, wynika ze zgłoszonych rekomendacji przez Radę Medyczną przy premierze, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną.

Przewiduje on, że zakończenie izolacji po COVID-19 będzie mogło nastąpić m.in. po 24 godzinach bez gorączki, bez używania leków przeciwgorączkowych i z poprawą kliniczną, ale nie wcześniej niż po dziesięciu dniach od wystąpienia objawów – w przypadku pacjenta z objawami klinicznymi.

Reklama

Projekt rozporządzenia przewiduje, że wejdzie ono w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia ze względu na konieczność pilnego wdrożenia rozwiązań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy