Reklama

Reklama

Ile zakażeń w piątkowym bilansie? Wiceminister zdrowia ujawnia

W piątkowym bilansie znajdzie się 1895 nowych zakażeń koronawirusem - przekazał na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Najwięcej na Lubelszczyźnie - dodał.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej resort zdrowia informował o 2007 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i 29 zgonach. Zobacz cały czwartkowy raport.

Z kolei w poprzedni piątek odnotowano 1362 zakażenia i 16 zgonów. Tym samym liczba zakażeń wzrosła o 39 proc. tydzień do tygodnia.

Inna sytuacja niż w poprzedniej fali

Piotr Bromber przekazał na antenie Polsat News, że najwięcej zakażeń jest na Lubelszczyźnie. Dodał, że w Ministerstwie Zdrowia "nie ma dyskusji o obostrzeniach".

Reklama

- Mamy inną sytuację epidemiologiczną niż w poprzedniej fali. Oprócz liczby zakażeń ważna jest liczba hospitalizowanych, która jest uzależniona od liczby zaszczepionych - przekazał wiceminister.

Bromber zaapelował o utrzymanie dystansu społecznego jak i zaszczepienie. - Tylko dzięki tym działaniom możemy mieć wpływ na przebieg pandemii - zakończył wiceminister zdrowia.

Nie chcą się szczepić

W czwartek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz poinformował, że Lubelszczyzna, obok Podlasia i Podkarpacia, jest jednym z najmniej wyszczepionych regionów w kraju.

- Wystarczy porównać obecny tydzień do tygodnia poprzedniego, na Podlasiu mamy wzrost rzędu 110 proc. zakażeń, na Lubelszczyźnie mamy wzrost rzędu 80 proc. zakażeń - powiedział.

- W skali kraju zajętość łóżek jest na poziomie 29,5 proc. Na Lubelszczyźnie jest to 57 proc. Drugie jest w tej chwili niestety woj. podlaskie - to jest 47 proc. zajętych łóżek. Trzecie jest woj. podkarpackie - w granicach 40 proc. zajętych łóżek - poinformował.

- Sytuacja w tych trzech województwach nie stabilizuje się, a wręcz się zaognia - podkreślił. - Na pewno podstawowym powodem, dla którego sytuacja w tych trzech województwach nabiera takiego rozpędu pod kątem czwartej fali, jest brak szczepień - dodał.

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne