Reklama

Reklama

Hotele otwarte od 12 lutego. Znamy warunki ich otwarcia

- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Rząd w piątek poinformował, że hotele i inne ośrodki noclegowe dostępne będą dla wszystkich gości przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Goście będą mogli skorzystać tylko z połowy miejsc noclegowych, a posiłki - na życzenie gości - mogą być serwowane wyłącznie do pokoi. Restauracje hotelowe - podobnie jak inne lokale gastronomiczne - pozostaną zamknięte.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zmiany będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, czyli 12 lutego. - By wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny - informuje premier.

Reklama

"Nasza dotychczasowa strategia walki z epidemią przynosi rezultaty, ale wszyscy widzimy, jak agresywnie zachowuje się wirus, dlatego musimy postępować bardzo ostrożnie. Jedyną rozsądną taktyką jest podejście 'otwierania krok po kroku'. Będziemy tu ściśle współpracować z przedsiębiorcami i przedstawicielami każdej z otwieranych branż" - napisał na Facebooku premier. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje