Reklama

Reklama

Hiszpania: Liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła trzy miliony

Liczba zakażeń koronawirusem od początku epidemii w Hiszpanii przekroczyła we wtorek trzy miliny - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. W ciągu minionej doby z powodu infekcji koronawirusem zmarło 766 osób. To najwyższa dzienna liczba zgonów od początku pandemii.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 16,4 tys. nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, ale dynamika infekcji słabnie w całym kraju. Liczba zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców spadła od poniedziałku do wtorku z 667 do 630.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 od początku epidemii wynosi już prawie 63 tys.

Hiszpania spodziewa się kolejnych dostaw szczepionek

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szefowa resortu zdrowia Carolina Darias poinformowała, że służby sanitarne wykorzystały już prawie 90 proc. z dostarczonych do tego kraju 2,4 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19.

Potwierdziła też, że jeszcze w tym tygodniu Hiszpania odbierze dwa kolejne transporty szczepionek przeciw COVID-19. Przypomniała, że w sobotę służby medyczne odebrały blisko 197 tys. dawek preparatu firmy AstraZeneca.

Reklama

- Jeszcze w tym tygodniu spodziewamy się otrzymać od koncernu Pfizer 400 tys. dawek, a od firmy Moderna - 104,4 tys. - dodała minister zdrowia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy