Reklama

Reklama

Gwałtowny wzrost hospitalizacji. Waldemar Kraska podał dane

- W ciągu ostatniej doby około 900 łóżek w szpitalach zostało dodatkowo zajętych przez pacjentów z koronawirusem - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pełne dane dotyczące hospitalizacji i zajętych respiratorów resort zdrowia poda o godz. 10.00, a zakażeń i zgonów - o godz. 10.30.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o aktualną sytuację epidemiczną w Polsce.

- Te dane będą o 10.30 - pełne, ale nie trzeba spodziewać się jakichś mniejszych ilości nowych zakażeń. Widzimy, że nasze przewidywania się sprawdzają, że jednak w ciągu tego tygodnia będziemy obserwowali duże na pewno przyrosty nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował.

Gwałtowny skok hospitalizacji

Wiceminister dodał, że duża liczba nowych, potwierdzonych zakażeń przekłada się na wzrost liczby hospitalizacji.

- Mogę powiedzieć, że przez ostatnią dobę około 900 łóżek zostało dodatkowo zajętych przez pacjentów z koronawirusem, czyli bardzo dużo - poinformował Kraska. To gwałtowny skok w porównaniu z danymi z poniedziałku, kiedy w ciągu doby przybyło 595 hospitalizowanych pacjentów.

Reklama

Ciężki przecieg COVID-19 wśród młodych

W ocenie wiceministra bardzo niepokojące jest w tej chwili to, że coraz młodsi ludzie trafiają do szpitali. - Ci młodzi ludzie także w sposób dość gwałtowny i ciężki przechodzą zakażenie koronawirusem - dodał. 

Kraska zaapelował o przestrzeganie rządowych zaleceń: noszenie maseczki, częste mycie rąk i zachowanie dystansu.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama