Reklama

Reklama

Grzegorz Braun do Adama Niedzielskiego w Sejmie: Będziesz pan wisiał!

- Będziesz pan wisiał! - krzyczał z mównicy sejmowej poseł Grzegorz Braun w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Te słowa wywołały burzę w Sejmie. Grzegorz Braun znalazł się w ogniu krytyki parlamentarzystów i został wykluczony z obrad. Do słów posła Konfederacji odniósł się także sam Adam Niedzielski. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała zawiadomienie do prokuratury.

- Szczęść Boże wszystkim ciężko pracującym medykom, wszystkim cierpiącym, oby nikt nie stawał na ich drodze do lekarza. Oby ta dziedzina naszego życia pozostawała w minimalnym stopniu upolityczniona, oby ta dziedzina naszego życia była szanowana - zaczął swoje wystąpienie poseł Grzegorz Braun.

Następnie zaczął wyliczać, z jakimi problemami zdrowotnymi mierzy się społeczeństwo w związku z pandemią koronawirusa.

Grzegorz Braun: Będziesz pan wisiał!

- Tymczasem niech nas pan Bóg ma w swojej opiece, póki za te dziedzinę odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych - powiedział do ministra Adama Niedzielskiego.

Reklama

Stwierdził też, że "ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne, są zbrodniarzami wojennymi".

Na koniec krzyknął w stronę ministra Niedzielskiego: - Będziesz pan wisiał! 

Posłowie o wypowiedzi Brauna. "To jest skandal!"

Te słowa posła Konfederacji wywołały burzę w Sejmie. 

- To jest skandal! To jest wielki skandal! - krzyczała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jako kolejny na mównicy pojawił się poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. - Musimy zaprotestować wszyscy, jak tu jesteśmy. Będę pana (Adama Niedzielskiego - red.) bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun nie wolno nigdy, wobec nikogo tak mówić. To jest groźba karalna - mówił Kosiniak-Kamysz.

Na Twitterze słowa posła Konfederacji skomentował też poseł Franciszek Streczewski. "Grzegorz Braun za swoje haniebne słowa został wykluczony z obrad Sejmu" - przekazał. 

- Nie jest to stanowisko Konfederacji, a samych słów Grzegorza Brauna nie będę komentować - powiedział Interii poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. 

Niedzielski o słowach Brauna: Chciałem opuścić salę

Do słów posła Grzegorza Brauna odniósł się w Sejmie także minister zdrowia Adam Niedzielski. - Pan poseł Braun zachował się skandalicznie. Ja chciałem opuścić salę, ale tutaj państwo mi zwrócili uwagę, że absolutnie nie powinienem zniżyć się do tego standardu - powiedział.

- Oczekuję od prezydium Sejmu podjęcia stanowczych i surowych kroków. My tylko potakujemy głowami, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił pan Braun. Jego usunięcie na 15 minut z debaty to nie jest odpowiednia kara. To jest skandal - dodał Adam Niedzielski. 

W czwartek po południu głos w sprawie zabrała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. "Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - poinformowała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje