Reklama

Reklama

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas podał się do dymisji

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas zrezygnował ze stanowiska - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Wcześniej informację o dymisji podał portal polsatnews.pl. Powodem rezygnacji Pinkasa jest "gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia". Były już szef GIS wydał oświadczenie na temat podjętej decyzji.

"Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklama

Pinkas odniósł się do swojej dymisji w specjalnym oświadczeniu. "Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe" - czytamy.

"Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez pandemię"

Były szef GIS podziękował "za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy." 

"Obejmując urząd miałem marzenia o  przeprowadzeniu wielu nowatorskich zmian, które uczyniłyby naszą pracę lepszą, skuteczniejszą i bardziej innowacyjną w służbie zdrowia publicznego. Ich wprowadzenie w życie  nie zawsze okazywało się łatwe czy możliwe" - napisał. 

Jak podkreślił Pinkas, "ostatnie miesiące zdominowane zostały przez pandemię". 

"Spadło na nas wiele dodatkowych i trudnych obowiązków. Ale to doświadczenie pokazało, że wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało nam się stanąć w jednym szeregu. Jestem przekonany, że jest to dla nas bezcenny sprawdzian. Nasza instytucja po raz kolejny okazała się być kluczowym filarem w ochronie zdrowia. Dziś jesteśmy już w innym miejscu niż kilka miesięcy temu, lepiej przygotowani do kolejnych  wyzwań. Dziękuję Państwu za wytrwałość, ciężką pracę w niełatwych warunkach i poświęcenie. Mam nadzieję, że dotychczasowe działania będą kontynuowane, a praca w Inspekcji Sanitarnej pozostanie zaszczytną służbą na wszystkich szczeblach funkcjonowania instytucji" - głosi oświadczenie.

"Życzę wszystkim pracownikom zdrowia i satysfakcji z realizacji naszej misji" - dodał Pinkas na zakończenie.   

Za dotychczasową pracę podziękował Pinkasowi na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. "Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej." - czytamy. 

Jarosław Pinkas pełnił funkcję szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 2018 roku. Z zawodu jest lekarzem, w przeszłości, w latach 2015-2017 był wiceministrem zdrowia. Pełnił również funkcję prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy