Reklama

Reklama

Gliwice: Zmarł pacjent szpitala miejskiego zakażony koronawirusem

Pacjent zakażony koronawirusem zmarł w piątek w nocy w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach - podała placówka. Mężczyzna cierpiał z powodu bardzo poważnych chorób współistniejących. Do szpitala trafił w marcu już w stanie zagrożenia życia.

Zakażenie potwierdzono u niego i jeszcze jednego pacjenta oddziału wewnętrznego przy ul. Kościuszki w niedzielę, 5 kwietnia. Ten drugi został od razu przewieziony do szpitala zakaźnego, natomiast zmarły w piątek mężczyzna w sile wieku - ze względu na stan zdrowia i potrzebę specjalistycznej opieki - pozostał w Szpitalu Miejskim nr 4, w izolatce. Personel udzielał mu pomocy w specjalistycznych środkach ochrony osobistej.

Szpital, po potwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów, wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny, na którym byli leczeni. W środę badania potwierdziły obecność wirusa u jednej z pielęgniarek. Kilkadziesiąt osób objęto kwarantanną.

Reklama

W czwartek, 9 kwietnia, szpital poinformował, że ośmiu pacjentów oddziału wewnętrznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, hospitalizowanych razem z dwoma chorymi mężczyznami, ma ujemne wyniki badań na obecność koronawirusa. 

Brak zakażenia wykazały w sumie w czwartek badania 25 osób z gliwickiego szpitala - zarówno pacjentów, jak i personelu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy