Reklama

Reklama

Gdynia: Zdalne nauczanie po wykryciu koronawirusa u uczniów

Po tym, jak u dwóch uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wykryto koronawirusa, lokalny sanepid przychylił się do wniosku dyrekcji placówki o wprowadzenie do 11 września zdalnego nauczania. To kolejna szkoła w regionie, w której zastosowano taki tryb nauki.

O opinii sanepidu, skutkującej wprowadzeniem do 11 września zdalnego nauczania w VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, poinformowała w niedzielę wieczorem (6 września) rzeczniczka prasowa gdyńskiego magistratu Agata Grzegorczyk.

Służby sanitarne wydały pozytywną opinię w tej sprawie po tym, jak o naukę w trybie zdalnym wystąpiła do nich dyrektor szkoły Ewa Śliwińska w porozumieniu z prezydentem miasta.

Uczniowie, nauczyciele i rodziny w kwarantannie

Wniosek dyrekcji szkoły do sanepidu był konsekwencją wykrycia zakażenia koronawirusem u dwojga uczniów. W efekcie część uczniów szkoły, ich nauczyciele i członkowie rodzin zostali skierowani na kwarantannę.

Reklama

"Uczniowie, którzy tak niedługo po wakacjach zostali ponownie rozdzieleni, zostaną otoczeni przez szkołę maksymalną troską. Osoby, które z powodu przymusowej kwarantanny czują się źle psychicznie, mogą korzystać z pomocy psychologa. Dorośli powinni w takiej sytuacji dzwonić do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Gdyni, tel. 58-622-22-22, a młodzież korzystać z telefonu zaufania pod numerem 116-111" - poinformowała Grzegorczyk w komunikacie rozesłanym mediom w niedzielę wieczorem.

Rzeczniczka dodała, że przedsiębiorcy "poszukujący wiedzy o zasiłku przysługującym za czas kwarantanny mogą jej zasięgnąć w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pod numerem 58-668-20-10".

Koronawirus w kolejnej szkole

Gdyńskie VI LO jest kolejną pomorską szkołą, w której z powodu wykrycia koronawirusa wśród uczniów lub kadry wprowadzono zdalne nauczanie.

1 września pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informował, że taki tryb nauki został przyjęty w jednej placówce w powiecie kościerskim i w jednej w powiecie kartuskim. W obu szkołach - I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie i w Szkole Podstawowej w Kiełpinie - badania wykonane na kilka dni przed 1 września potwierdziły SARS-CoV-2 u pojedynczych nauczycieli. Ponieważ obaj byli obecni na radach pedagogicznych organizowanych w placówkach, sanepid objął kwarantanną wszystkich pracowników obu szkół i wydał pozytywną opinię dotyczącą zdalnego nauczania. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy