Reklama

Reklama

Fogiel: Zdecydowana większość posłów PiS zagłosuje za "ustawą Hoca"

Za projektem ustawy dotyczącej możliwości weryfikacji szczepień w pracy zagłosuje zdecydowana większość posłów Prawa i Sprawiedliwości - zapewnił wicerzecznik ugrupowania Radosław Fogiel. Zapowiedział, nie będzie dyscypliny partyjnej.

Fogiel był pytany w TVP, czy zagłosuje za projektem tzw. ustawy Hoca, który zakłada umożliwienie pracodawcy m.in. weryfikację zaszczepienia pracownika. Projekt przygotowała grupa posłów PiS.

- Będę głosował za jej przyjęciem. To jest ustawa, która zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z usług, ze sklepów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników rozmaitych firm. Jednocześnie, w tej wynegocjowanej formie, różne obawy, które były formułowane, są już bezzasadne - powiedział Fogiel.

Projekty ustawy Hoca: Nie będzie dyscypliny głosowania

Fogiel wyraził przy tym przekonanie, ze za projektem zagłosuje "zdecydowana większość posłów PiS". - Nie ukrywam, że być może kilka osób będzie miało odrębne zdanie. Dlatego, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego dodatkowego fermentu, władze klubu PiS zapowiedziały, że w tym przypadku nie będzie dyscypliny głosowania - dodał.

Reklama

Fogiel wykluczył też utratę przez PiS większości przy procedowaniu tego projektu.

Projekt ustawy o weryfikacji covidowej

Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z Czesławem Hocem na czele. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli" nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy. 

Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne. 11 stycznia sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. We wtorek Rada Ministrów pozytywnie oceniła tzw. projekt Hoca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy