Reklama

Reklama

Epidemia w Polsce. Dane resortu zdrowia o sytuacji w szpitalach

Pacjenci z koronawirusem zajmują obecnie 7553 łóżka covidowe w szpitalach - wynika z opublikowanych we wtorek danych Ministerstwa Zdrowia. To o 412 mniej niż dzień wcześniej. 990 chorych na COVID-19 jest podłączonych do respiratorów - o 102 mniej niż w poniedziałek.


W poniedziałek 24 maja chorzy na COVID-19 zajmowali 7965 łóżek w szpitalach w kraju i 1092 respiratorów. 

Z opublikowanego we wtorek raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w placówkach medycznych przygotowano 24 984 łóżka covidowe, a także 2 645 respiratorów dla osób zainfekowanych SARS-CoV-2.

Resort zdrowia poinformował również, że we wtorek 81 603 osoby były objęte kwarantanną.

Od początku pandemii wyzdrowiało 2 629 626 zakażonych.

Zobacz też: Ujawniono amerykański raport dotyczący COVID-19 

Reklama

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 157,7 mln ludzi na świecie, a ponad 3,28 mln zakażonych zmarło (dane z poniedziałku).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy