Reklama

Reklama

Epidemia COVID-19. Tam nie odnotowano nowych zakażeń. W powiecie kolneńskim siódmy taki dzień

W 11 powiatach w Polsce nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. W powiecie kolneńskim na Podlasiu nowego zakażenia SARS-CoV-2 nie stwierdzono już od siedmiu dni.

Resort zdrowia poinformował w środę o 3 896 nowych, potwierdzonych testami zakażeniach koronawirusem. Najwięcej z nich odnotowano w woj. śląskim i mazowieckim, najmniej - na Podlasiu i w Lubuskiem. Tydzień wcześniej ministerstwo informowało o 8 895 nowych przypadkach.

Jak wynika z danych MZ, są powiaty, gdzie minionej doby nie potwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia.

Ani jednego pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 nie odnotowano w powiatach: chełmińskim (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie minionej doby wykonano 51 testów; parczewskim (woj. lubelskie), gdzie wykonano 26 testów; ciechanowskim (woj. mazowieckie), gdzie wykonano 89 testów; gostynińskim (woj. mazowieckie), gdzie wykonano 33 testy; mławskim (woj. mazowieckie), gdzie wykonano 95 testów; pułtuskim (woj. mazowieckie), gdzie wykonano 37 testów; sokołowskim (woj. mazowieckie), gdzie wykonano 38 testów; lubaczowskim (woj. podkarpackie), gdzie wykonano 67 testów; strzyżowskim (woj. podkarpackie), gdzie wykonano 66 testów; kolneńskim (woj. podlaskie), gdzie wykonano 40 testów oraz suwalskim (woj. podlaskie), gdzie wykonano 12 testów.

Reklama

W powiecie kolneńskim - jak zauważa Michał Rogalski, zajmujący się analizą danych o epidemii w Polsce - nowego zakażenia koronawirusem nie odnotowano już od siedmiu dni.

Badają nowe warianty

Jak wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski, trzecia fala epidemii w Polsce opada. Szef resortu zdrowia przestrzegł jednocześnie przed lekceważeniem zagrożenia. Jak powiedział, do powstania kolejnej fali epidemii przyczynić się mogą nowe mutacje koronawirusa, dlatego obecnie kluczowe jest wypracowanie skutecznego mechanizmy śledzenia i badania, z jakimi mutacjami mamy do czynienia. Przy ministrze zdrowia powstał taki zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele Głównego Inspektora Sanitarnego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. 

W Polsce potwierdzono bowiem nowe ogniska zakażenia indyjskim wariantem SARS-CoV-2.

W sumie od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 811 951 zakażeń i 68 482 zgonów. Wyzdrowiało 2 540 684 zakażonych. 

Reklama

Reklama

Reklama