Reklama

Reklama

Działoszyn: Ognisko koronawirusa w zakładzie produkującym lody i mrożonki

U 56 pracowników producenta mrożonek w Działoszynie (woj. łódzkie) potwierdzono koronawirusa – poinformowała w czwartek (4 czerwca) rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W piątek w mieście ma zostać uruchomiony punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na COVID-19.

Jak powiedziała Zalewska, koronawirusem zakażonych jest 56 pracowników. Wyjaśniła, że do tej pory przebadano blisko 100 osób - wszystkich z jednej zmiany. Według mediów, jedna z pracownic tej zmiany poszła z objawami grypy do lekarza. Okazało się, że choruje na COVID-19.

Właściciel firmy postanowił przebadać całą zmianę, żeby uniknąć skierowania pracowników na kwarantannę.

"Okazało się, że testy z jednej zmiany wskazały 56 potwierdzonych wyników dodatnich" - mówi Paweł Sikora, wicestarosta pajęczański.

W powiecie już działa sztab kryzysowy. Podjął decyzję o zamknięciu urzędów, szkół i przedszkoli. 

Ze względu na sytuację epidemiczną wojewoda wnioskował do 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, aby w piątek uruchomić w Działoszynie punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na COVID-19.

Reklama

Media informują również, że wicestarosta pajęczański Paweł Sikora zapewnia - powołując się na służby sanitarne - że mrożony asortyment spożywczy z zakładów nie stanowi żadnego zagrożenia dla klientów.

W zakładzie produkującym lody i mrożonki pracuje prawie 600 osób.

Magdalena Grajnert

Opracowanie: Arkadiusz Grochot

Czytaj na RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy