Reklama

Reklama

Dyrektor szpitala w Wolicy: 37-latka zaprzeczyła, że miała kontakt z osobą z zagranicy

"Rodaku nie kłam medyka" - to hasło przewodnie apelu, z którym w niedzielę wystąpił przed szpitalem w Wolicy koło Kalisza dyrektor placówki Sławomir Wysocki. Szpital zamknięto po wykryciu koronawirusa u zmarłej w niedzielę 37-latki, mieszkanki powiatu kaliskiego.

Dyrektor szpitala w Wolicy zaapelował podczas konferencji prasowej, żeby pacjenci podczas wywiadu "mówili lekarzom prawdę i informowali o wszystkich szczegółach". Podkreślił, że "gdyby medycy znali informacje na temat kontaktów zmarłej kobiety, to nie byłoby całej sytuacji".

Dodał, że "podczas wywiadów lekarskich 37-latka zaprzeczała, że miała jakikolwiek kontakt z osobą z zagranicy. Tymczasem okazało się, że miała styczność z kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch" - przekazał dyr. Wysocki.

Objawy kliniczne u pacjentki, przyjętej do szpitala w Wolicy - jak poinformował Sławomir Wysocki - wskazywały na bakteryjne zapalenie płuc. Na oddziale przebywała kilka dni. Przetransportowano ją do szpitala w Poznaniu, kiedy badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Reklama

W niedzielę rano rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował o śmierci mieszanki powiatu kaliskiego.

Szpital zamknięty, wprowadzono reżim sanitarny

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny. Obecnie w szpitalu przebywa 65 osób, w tym 54 pacjentów. Dyrektor szpitala poinformował, że od wszystkich osób obecnych w placówce zostaną pobrane w niedzielę badania i wymazy.

Z otoczenia 37-letniej kobiety służby sanitarne kwarantanną objęły 100 osób, w tym dzieci. Kobieta była przedszkolanką.

Przebieg zakażeń koronawirusem jest zróżnicowany - od bezobjawowego, przez łagodną chorobę układu oddechowego, po ciężkie zapalenie płuc, a nawet niewydolność wielonarządową oraz wstrząs septyczny. Najczęściej objawami koronawirusa są: kaszel, duszności, temperatura ciała powyżej 38 stopni oraz ból mięśni.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

176
140
169
39
122
20
101
41
103
736
100
253
65
160
177
511Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy