Reklama

Reklama

Dr Paweł Skowronek: Nie trzymamy personelu w piwnicy na czarną godzinę

Procedury polegają przede wszystkim na izolowaniu osób zakażonych albo z tzw. kontaktu bliskiego. Nie chodzi tylko o pacjentów, ale też personel medyczny. Z tym już mamy kłopot, deficyt kadry się powiększa - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" dr n. med. Paweł Skowronek, dyrektor ds. medycznych, koordynator Oddziału Ortopedii i Rehabilitacji Zakładu Ortopedii i Rehabilitacji WUM.

Nie możemy zgasić światła i wyjść do domu na kwarantannę, gdy na oddziale zostają pacjenci - zaznacza dr Skowronek.

Jak podkreśla, konieczna jest zmiana strategii i poddawanie testom na obecność koronawirusa całej kadry medycznej.

"Nie trzymamy dodatkowych lekarzy i pielęgniarek w piwnicy na czarną godzinę" - mówi. Lekarz podkreśla, że problemy z deficytem personelu medycznego były zanim w Polsce pojawił się COVID-19. Teraz jednak sytuacja jest dużo gorsza.

Procedury polegają przede wszystkim na izolowaniu osób zakażonych albo z tzw. kontaktu bliskiego. Nie chodzi tylko o pacjentów, ale też personel medyczny. Z tym już mamy kłopot, deficyt kadry się powiększa - zauważa.

Reklama

Dr Skowronek podsuwa pomysły, jak sobie z tym poradzić. Poza szybkimi testami dla medyków, dzięki którym ci niezakażeni nie musieliby przebywać na dwutygodniowej kwarantannie, lekarz mówi o utworzeniu opieki żłobkowo-przedszkolnej dla dzieci lekarzy i pielęgniarek. Obecnie bowiem część z nich zostaje z maluchami w domach.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy