Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Mężczyzna, który zmarł krótko po szczepieniu, miał 73 lata

Mężczyzna, który zmarł dzień po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19, był podopiecznym Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie na Dolnym Śląsku. Miał 73 lata. Przyczyny zgonu wyjaśni sekcja zwłok.

W rządowym raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy zanotowano zgon mężczyzny. W opisie wskazano, że pacjent miał: gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego i tachykardię oraz trzy razy wzywano zespół ratownictwa medycznego. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji - zgon.

Reklama

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, chodzi o 73-letniego mężczyznę, pensjonariusza Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. 

Poczuł się źle tego samego dnia

Dyrektor DPS-u Marek Czarnecki powiedział, że podopieczny otrzymał szczepionkę 19 styczna w godzinach porannych. - Szczepienie zostało przeprowadzone przez podmiot zewnętrzny, który został wskazany przez NFZ - powiedział dyrektor.

Według relacji Czarneckiego 73-latek poczuł się źle tego samego dnia wieczorem. - Wezwano pogotowie. Mężczyzna zmarł 20 stycznia - powiedział dyrektor. 

Przyczyny zgonu wyjaśni postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", doniesienie złożyła córka mężczyzny. Ciało skierowano na sekcję zwłok.

W DPS-ie zaszczepiono łącznie 269 pensjonariuszy. U nikogo innego nie odnotowano niepożądanych odczynów poszczepiennych.

"Był osobą bardzo schorowaną"

Do sprawy odniósł się w niedzielę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia - wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą bardzo schorowaną. - Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza - zaznaczył. 

Dotąd ponad 707 tys. szczepień

Zgodnie z najnowszymi danymi w Polsce wykonano dotąd 707 474 szczepienia przeciw COVID-19. Dziennie podawanych jest średnio 4840 dawek.

Do tej pory w skali kraju odnotowano 378 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Zutylizowano 1905 dawek szczepionki. Do punktów szczepień dostarczono 1 213 815 dawek, a w magazynach jest ich 43 485.

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w naszym kraju 27 grudnia 2020 roku.

Ładowanie...
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy