Reklama

Reklama

Do Hiszpanii można wjechać jedynie z kodem QR. Dokumenty nie są konieczne

Hiszpańskie władze wraz ze spadkiem liczby nowych zakażeń Polskę wykreśliły nasz kraj z listy państw ryzyka sanitarnego. Oznacza to, że obywatele od poniedziałku mogą podróżować do Hiszpanii bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających, że nie są chorzy na COVID-19.

Jak podkreśliła polska ambasada, zniesienie restrykcji dla Polaków na razie będzie obowiązywać przez kilka dni.

"W dniach 21-27 czerwca podróżując z Polski do Hiszpanii nie (trzeba) przedstawiać wyniku testu lub certyfikatu szczepienia - poinformowała placówka dyplomatyczna w komunikacie na Twitterze.

Powinni wypełnić specjalny formularz

Sprecyzowano, że przed wyjazdem obywatele Polski powinni wypełnić specjalny formularz kontroli sanitarnej dla podróżujących, przygotowany przez władze medyczne Hiszpanii, a także zalecono zapoznanie się z informacjami na stronie polskiego rządu o restrykcjach przeciwepidemicznych obowiązujących w tym kraju.

Reklama

Ambasada RP w Madrycie zaleciła też, aby przed udaniem się do Hiszpanii podróżni sprawdzili, czy linie lotnicze lub hotel nie wymagają negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Jak przekazał w poniedziałkowym komunikacie rząd Hiszpanii, przywileje podróżne Polaków wynikają z faktu, że Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Wyjaśniono, że za tydzień hiszpańskie władze sanitarne rutynowo dokonają kolejnej aktualizacji listy państw, z których podróżni nie będą musieli przedstawiać dokumentów związanych z COVID-19.

"Polska stała się bezpieczna. Do Hiszpanii można wjechać jedynie z kodem QR formularza kontroli sanitarnej" - poinformował rząd na stronie oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii “Travel Safe Spain".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL