Reklama

Reklama

Czy kościoły będą otwarte w Wielkanoc? Adam Niedzielski zapowiada kontrole

Kościoły są otwarte na takich samych zasadach jak sklepy, przestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych będzie kontrolowane jednakowo we wszystkich obiektach - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego.

Minister zdrowia wziął w sobotę udział w posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego

- Jeżeli chodzi o kwestię kościołów, to tutaj mamy te same normatywy, te same standardy, które dotyczą również sklepów, które cały czas są otwarte - powiedział Niedzielski pytany o sugestie ekspertów, których zdaniem należałoby kościoły zamknąć, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Reklama

Przypomniał, że w kościołach i w sklepach może przebywać jedna osoba na 15 mkw. - I tak jak z całą stanowczością będzie to przestrzegane i weryfikowane w sklepach, również będziemy weryfikowali to w przypadku kościołów - zapewnił.

- Wszystkie obiekty, bez wprowadzania jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na charakter, będą w ten sam sposób kontrolowane - dodał.

Co z pomocą dla hotelarzy?

Na pytanie o pomoc dla przedsiębiorców branży hotelarskiej rzecznik rządu Piotr Muller odparł, że "w ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe wsparcie, jeżeli chodzi o kwestie związane z przedsiębiorcami". Dodał, że z jednej strony jest to tarcza finansowa PFR, "kierowana w szczególności do branży hotelarskiej, gastronomicznej", z drugiej "rozwinięcie mechanizmu finansowania z pierwszej tarczy", który przewiduje umorzenie części subwencji i rozszerzenie tarczy branżowej.

Sprawdź, jakie zmiany zostaną wprowadzone w programie szczepień. 

Odesłał do strony internetowej PFR, na której - powiedział - można sprawdzić, "jaka konkretnie restauracja, jaki konkretnie hotel w każdym powiecie otrzymał wsparcie finansowe i w jakiej wysokości".

W posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego od przewodnictwem premiera wzięli udział także m.in szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, wicepremier Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Mariusz Kamiński i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 26 405 nowych zakażeń koronawirusem. 349 osób zmarło. Od początku epidemii w Polsce zdiagnozowano ponad 2 mln chorych na COVID-19.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

856
1736
3
2775
778
1
2047
663
1909
1
367
2
1207
3294
27
947
1
404
4
548
1250
905
12
763


Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama