Reklama

Reklama

Częstochowa: Śledztwo w sprawie imprezy na tysiąc osób w czasie pandemii

Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zorganizowania imprezy na ok. 1000 osób w jednym z klubów w centrum miasta. Doszło do niej mimo obowiązujących obostrzeń. - Zarzut dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego - powiedział polsatnews.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Do imprezy doszło z 10 na 11 października, gdy Częstochowa znajdowała się jeszcze w żółtej strefie. Była to pierwsza doba obowiązywania nowych zaleceń sanitarnych.

Reklama

W trakcie imprezy do klubu weszła wówczas policja. Jak informowała aspirant sztabowa Marta Kaczyńska, sygnały o dużych imprezach w klubie nieopodal sanktuarium na Jasnej Górze docierały do policji już wcześniej. W sobotę (17 października) wpłynęło natomiast anonimowe powiadomienie od mieszkańca oraz informacja od straży miejskiej.

Zabezpieczono monitoring

- Na pierwszy rzut oka było widać, że uczestnicy tej imprezy tanecznej nie zachowują obowiązkowego dystansu. Część z nich została wylegitymowana. Na miejscu był też właściciel klubu. Nikogo jednak nie zatrzymano - informowała Kaczyńska.

O sprawie powiadomiono sanepid i prokuraturę. Ta ostatnia wszczęła właśnie śledztwo.

- Policja zabezpieczyła zapisy monitoringu, ustalono tożsamość części uczestników. Trwają przesłuchania personelu klubu i uczestników imprezy. Wspólnie z sanepidem ustalamy, czy ktoś został zakażony - powiedział polsatnews.pl prokurator Ozimek.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że nie była to impreza zamknięta. Personel sprzedawał bilety i każdy z ulicy mógł wejść do środka.

Do ośmiu lat więzienia

Śledztwo prowadzone jest w sprawie. 

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia i kara finansowana nałożona przez sanepid.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

232
17
321
16
601
42
214
6
477
19
218
26
768
38
127
9
495
37
946
56
712
24
277
7
420
21
740
17
749
26
355
25

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL