Reklama

Reklama

COVID-19. W krakowskim szpitalu na intensywnej terapii brakuje łóżek

Na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie nie ma już wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 – dowiedziała się Interia. Rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska informuje, że w najbliższych dniach baza będzie zwiększana.

Obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie funkcjonuje ponad 300 tzw. łóżek covidowych w dwóch lokalizacjach: przy ul. Jakubowskiego oraz w szpitalu tymczasowym w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof (CUMRiKu).

- Są to liczby już teraz niewystarczające, dlatego w ciągu najbliższych dni baza ta będzie zwiększana. Dziś nie ma wolnych łóżek na oddziale intensywnej terapii, natomiast jutro stworzonych zostanie ich dodatkowo osiem w CUMRiKu - informuje rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska. Na razie lekarze nie musieli podejmować dramatycznych decyzji, kogo podpiąć pod respirator, a kogo nie. 

Reklama

W całej Małopolsce zostało 16 wolnych respiratorów - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki we wtorek. Dane za środę mają zostać podane dziś po południu.

Małopolska nie jest jednak wyjątkiem. W ostatnich szybko rośnie obłożenie miejsc przygotowanych dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce chorzy zajmują obecnie 21 511 łóżek, a 2193 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Jest to najwyższa liczba zajętych respiratorów w jednym momencie od początku pandemii.

(JKam) 

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama