Reklama

Reklama

COVID-19. Szczepienie 16- i 17-latków. Tu można pobrać kwestionariusz

Od poniedziałku rozpoczyna się rejestracja 16- i 17-latków na szczepienia przeciw COVID-19. Ministerstwo Zdrowia udostępniło kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej.

Ministerstwo Zdrowia przypomniało na Twitterze, że już w niedzielę 16 i 17-latkowie mogą wspólnie z rodzicami wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19.

Do wpisu na oficjalnym koncie MZ załączono kwestionariusz do pobrania. Dostępny jest także na rządowej stronie gov.pl.

"Dziś udostępniamy kwestionariusz dla 16 i 17-latków, a od jutra będzie można zarejestrować się na szczepienie" - przypomniał w kolejnym wpisie na Twitterze minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zachęca do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna ustawowego. Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o taką zgodę. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego formularza ze sobą, wypełni go w punkcie szczepień, ale wówczas osoba niepełnoletnia musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na szczepienie.

Reklama

Dla kogo skierowanie?

E-skierowanie na szczepienie otrzymują osoby niepełnoletnie, które ukończą 16 lat w 2021 roku i starsze. Jak zapowiedział resort zdrowia, e-skierowania są wystawiane po fakcie ukończenia 16 lat, w odstępach tygodniowych.

Na szczepienie można rejestrować się telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje