Reklama

Reklama

Co z powrotem dzieci do szkół? Rzecznik resortu zdrowia odpowiada

- Jeżeli będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, tak jak do tej pory, to 18 stycznia dzieci klas I-III szkoły podstawowej będą mieć lekcje stacjonarne - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W czasie briefingu rzecznik resortu zdrowia ocenił, że wprowadzone zasady sanitarno-epidemiczne przynoszą oczekiwane rezultaty.

- Liczymy, że poziom zakażeń będzie systematycznie spadał. Dzięki temu będziemy mogli odmrozić część służby zdrowia na potrzeby innych świadczeń - pacjentów, którzy na dziś nie zgłaszają się do lekarzy, bojąc się COVID-19, a powinni być diagnozowani i na bieżąco leczeni - powiedział Andrusiewicz.

Zaznaczył, że wciąż odnotowywana duża liczba zgonów jest pokłosiem dużych wzrostów zakażeń z początku listopada.

"18 stycznia może być tym dniem"

Rzecznik resortu zdrowia, pytany o powrót uczniów do lekcji stacjonarnych, odpowiedział, że "jeżeli w ferie zachowamy się nieodpowiedzialnie, to 18 stycznia dzieci nie pójdą do szkół". - Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, tak jak do tej pory, tak jak to obserwujemy na polskich ulicach, to 18 stycznia może być tym dniem, w którym dzieci klas I-III pójdą do szkoły - powiedział. 

Reklama

Pytany o testowanie grona pedagogicznego, odpowiedział, że w planowane jest w trzech województwach, wskazanych wcześniej przez ministra zdrowia - małopolskim, śląskim i podkarpackim. - Tam przed końcem ferii chcemy przetestować testami antygenowymi, ale być może też dla porównania testami genowymi, nauczycieli, którzy rozpoczną edukację 18 stycznia. Jeżeli ona nastąpi - powiedział Andrusiewicz. 

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy