Reklama

Reklama

Co z obostrzeniami w majówkę? Rzecznik rządu odpowiada

- Perspektywa weekendu majowego to jeszcze zbyt duże oczekiwanie, żeby pojawiło się szerokie poluzowanie - oświadczył w programie "Graffiti" w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany, czy w majówkę będą działać ogródki restauracyjne.

Prowadzący program "Graffiti" Marcin Fijołek zapytał rzecznika rządu, czy w weekend majowy możliwe jest uruchomienie ogródków restauracyjnych. 

- Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło - odpowiedział Piotr Müller.

"Kilka rzeczy zostanie skorygowanych"

Rzecznik rządu dodał jednak w Polsat News, że "od przyszłego poniedziałku kilka rzeczy zostanie skorygowanych". 

Reklama

Pytany o to, których branż będzie dotyczyło poluzowanie, Müller odpowiedział, że "można spojrzeć na to, w jakiej kolejności były te sektory zamykane". Jak powiedział, rząd stosuje zasadę odwrotnej kolejności.

Co dalej z maseczkami?

Marcin Fijołek zapytał też rzecznika rządu o ewentualne poluzowanie restrykcji na świeżym powietrzu. 

- Rada Medyczna, w której skład wchodzą profesorowie medycyny - od wirusologów po innych specjalistów - nie rekomendowała takiego działania. Jeżeli mamy się opierać na jakichś rekomendacjach, to właśnie osób, które zajmują się zawodowo kwestiami medycznymi - odpowiedział.

Poprzednie odcinki programu "Graffiti" dostępne są tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy