Reklama

Reklama

Co myślą Polacy o lockdownie w całym kraju? Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy nie chcą wprowadzenia obostrzeń w całym kraju. Zaledwie 1,5 proc. ankietowanych popiera lockdown. Na wprowadzenie obostrzenia w regionach, w których jest najwięcej zakażeń zgadza się natomiast 42,1 proc. ankietowanych.

Dziennik podkreśla, iż Polacy mają dość ograniczeń związanych z pandemią. "I choć liczba zakażeń mocno idzie w górę, to większość uważa, że obecne obostrzenia są wystarczające. A ewentualne dalsze mogą być wprowadzone wyłącznie regionalnie" - czytamy w "Rzeczpospolitej". 

Obostrzenia w regionach. Polacy popierają

Zdaniem szefa IBRiS Marcina Dumy, którego komentarz cytuje "Rz", Polacy najbardziej boją się lockdownu. "Nawet świadomość liczby ponadwymiarowych zgonów nie jest aż takim problemem jak to, że coś może zostać zamknięte" - dodaje Duma.

Ewentualne wprowadzenie lockdownu w całym kraju - jak wynika z sondażu - popiera zaledwie 1,5 proc. ankietowanych. Z drugiej strony - jak zaznacza "Rz" - wysoka jest liczba tych, którzy są zwolennikami regionalnych obostrzeń - 42,1 proc. respondentów.

Reklama

"Nie ma także akceptacji dla edukacji zdalnej. Ponowne zamknięcie szkół i uczelni popiera 12,3 proc. ankietowanych. (...) Zdecydowana większość - 43 proc. - respondentów uważa natomiast, że obecne obostrzenia są wystarczające" - czytamy.

Obowiązkowe szczepienia to dobry kierunek?

32,4 proc. badanych - jak wskazuje sondaż - akceptuje ewentualne wprowadzenie limitów w restauracjach czy obiektach kultury.

38,4 proc. ankietowanych jest przekonanych do obowiązkowych szczepień, a 13 proc. uważa, że powinno to dotyczyć pracowników medycznych, nauczycieli i osób, które mają częsty kontakt z klientem. "35,2 proc. ankietowanych uważa, iż szczepienia zawsze powinny być dobrowolne" - zaznacza dziennik.

Według "Rzeczpospolitej", grupa osób sceptycznych wobec szczepień, które uważają, że się nie sprawdziły, to 12,4 proc. ankietowanych. Zdania w sprawie szczepień nie ma 1 proc. badanych.

Reklama

Reklama

Reklama