Reklama

Reklama

Były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz: Trzeba zacząć organizować szpitale polowe

- Trzeba zacząć organizować szpitale polowe - powiedział w Polsat News Marek Posobkiewicz. Były Główny Inspektor Sanitarny zaznaczył, że jeśli szybko nie zorganizuje się dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19, to pacjenci w karetkach coraz częściej będą odsyłani ze szpitali.


Reklama

- Nie pozostaje nic innego, jak wspólne poszukiwać rozwiązań na poziomie wojewódzkim oraz lokalnym - stwierdził Marek Posobkiewicz w Polsat News.

Jego zdaniem, należy jak najszybciej rozpocząć organizowanie dodatkowych miejsc hospitalizacji w postaci prowizorycznych szpitali, tzw. polowych. - Oczywiście nie muszą one być ustawiane na zewnątrz w namiotach, ale w halach, magazynach - zaznaczył.

- Jeżeli udałoby się tam jeszcze dostawić jakieś butle z tlenem, podstawowe leki - sterydy, antybiotyki, w takim miejscu mogłaby się również odbywać opieka nad pacjentami. Bo zbliżamy się do momentu, że takich dramatycznych sytuacji jak ta, że zespół ratownictwa medycznego nie może przekazać pacjenta, będzie więcej - podkreślił były Główny Inspektor Sanitarny.

Inne scenariusze to według niego dostawianie dodatkowych łóżek w szpitalach, jeszcze większe kohortowanie (trzymanie w zwartych grupach bez kontaktu z innymi grupami) pacjentów.

Zobacz też: Powinniśmy przygotować miejsca, gdzie będzie możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów

- To wszystko odbije się na bezpieczeństwie pacjentów, ale sytuacja jest szczególna - zaznaczył gość Polsat News.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje