Reklama

Reklama

Bydgoszcz: Oświadczenie sanepidu w sprawie śmierci 64-letniej kobiety

We wtorek rano (5 maja) Ministerstwo Zdrowia wycofało ze statystyk dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce jeden zgon. Chodzi o śmierć 64-letniej kobiety z Białych Błot (woj. kujawsko-pomorskie). Jak poinformowano, zgon został "błędnie zaraportowany".

"W związku z błędnie zaraportowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy zgonem z Białych Błot zostaje on usunięty z wykazu" - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Oświadczenie sanepidu w Bydgoszczy

Bydgoski sanepid wydał w tej sprawie komunikat. Poinformowano, że zgon u 64-letniej kobiety z Białych Błot został "błędnie zakwalifikowany" jako podejrzenie śmierci z powodu SARS-CoV-2.

"Po informacji ze strony lekarza, pełniącego dyżur podczas nocnej i świątecznej opieki w Bydgoszczy w dniu 2 maja, który podejrzewał zgon z powodu choroby COVID-19, członkom rodziny w trybie ekspresowym wykonano testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W tym samym dniu wyniki wszystkich pobranych wymazów okazały się ujemne" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

"Podejrzenie zgonu wywołanego chorobą zakaźną nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem zgonu spowodowanego SARS-CoV-2. W takich przypadkach zachowuje się jednak wszelkie środki ostrożności ze względu na bezpieczeństwo innych osób" - poinformowano.

Jednocześnie bydgoski sanepid przeprosił za zaistniały błąd i przekazał kondolencje rodzinie 64-latki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy