Reklama

Reklama

Błąd na rządowych stronach. Zerowa dzienna liczba szczepień

Na rządowych stronach, gdzie prezentowane są najnowsze dane na temat liczby szczepień, pojawił się błąd. W rubryce z informacjami o dziennej liczbie wykonanych szczepień podano wartość zero. Teraz raport ten jest niedostępny. Jak dowiaduje się Interia, w Centrum Zdrowia wystąpiły problemy techniczne z bazą danych na temat szczepień.

Za prezentowanie raportu na temat postępu szczepień w Polsce odpowiada Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak przyznał Interii szef Wydziału Polityki Informacyjnej Damian Duda, wartość zero w rubryce, gdzie prezentowane są dane o dziennej liczbie szczepień, są wynikiem błędu.

- Wystąpiły problemy techniczne z bazą o szczepieniach Centrum Zdrowia, a to stamtąd pochodzą dane prezentowane na rządowej stronie z raportem szczepień. Trwa naprawianie usterki - powiedział Duda.

Strona ma być ponownie dostępna jeszcze dziś w godzinach nocnych. 

Z ostatnich danych prezentowanych na rządowych stronach wynikało, że w pełni zaszczepionych - dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - jest w Polsce ponad 19 mln 572 tys. osób. 

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 791 tys. 868.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje