Reklama

Będzie poluzowanie obostrzeń? "Żadne decyzje nie zapadły"

- Żadne decyzje w sprawie obostrzeń nie zapadły - powiedział w poniedziałek po południu w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik rządu Piotr Müller, dementując tym samym informacje radia RMF o luzowaniu restrykcji.

Jak podało dziś radio RMF, we wtorek premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić częściowe poluzowanie obostrzeń. Od 1 lutego otwarte miałyby zostać galerie handlowe, częściowo otwarte mogłyby zostać także hotele - dla 25 lub 50 proc. klientów. 

Rzecznik rządu dementuje jednak te informacje. - Żadne decyzje w sprawie obostrzeń nie zapadły - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Piotr Müller.  

- To nie jest jeszcze czas na luzowanie obostrzeń - ocenił w poniedziałek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Jego zdaniem znoszenie ograniczeń powinno nastąpić po zaszczepieniu zdecydowanej większości osób powyżej 70. roku życia.

Reklama

Kiedy poluzowanie obostrzeń?

- Jeśli liczba zakażeń będzie na tym samym poziomie, a sytuacja w Europie nie będzie się gwałtownie zmieniać, to możemy mówić o lutym jako o miesiącu, w którym będzie można powoli otwierać zamknięte branże - poinformowała w w piątek w Polsat News Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Chodzi m.in. o hotele, siłownie i sklepy wielkopowierzchniowe.

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy